Przygotowanie do sesji

Sesje odbywają się w moim studio w Lublinie, mieszczącym się przy ulicy Biedronki 4 w Lublinie ( Czuby, os. Łęgi, okolice Tesco/SPA Orkana) , w umówionym terminie, link do mapki:

https://www.google.pl/maps/place/Fotograf+Agnieszka+Ko%C5%82ody%C5%84ska+Fotografia+%C5%9Blubna,+nowordkowa,+rodzinna/@51.2312056,22.5044209,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47225741dc7d5021:0x21902c07704a39d1!8m2!3d51.2312056!4d22.5066096

Fotografuję z wykorzystaniem światła studyjnego lub/i światła dziennego. Wykonuje także sesje w plenerze ( miejsce, rekwizyty po wspólnym, indywidualnym ustaleniu scenariusza).
Stylizacje wykonuję ze swoimi rekwizytami oraz zupełnie neutralne, bez dodatków, sama natura, warto zapoznać się z portfolio, by zobaczyć efekty. Korzystam z teł winylowych, kartonowych, tekstur materiałów, drewnianej podłogi. Na sesji zarówno dziecko ma ujęcia solo , jak i rodzice, razem, czy osobno.

PRZYGOTOWANIE DO SESJI CIĄŻOWEJ

Na sesję najkorzystniej umówić się w 7-8 miesiącu ciąży , wtedy bowiem mamy ładnie widoczny brzuszek, jak również więcej energii. Umawiamy termin z wyprzedzeniem ok 2 tygodniowym. Sesje odbywają się na tygodniu,  w wyznaczonym czasie między 10.00 a 15.30 lub w plenerze przed zachodem słońca. Czas trwania sesji ok 2/3 godzin.

W 9 miesiącu bywa natomiast różnie, poza towarzyszącymi dolegliwościami, zdarzają się opuchnięcia jak i ryzyko, że nie zdążymy zrobić sesję, bo nadejdzie ten dzień rozwiązania. Proponuję zabrać ze sobą kilka kompletów ubrań. Koniecznie coś o neutralnej kolorystyce, np całe białe bądź, czernie, beże, szarości, beże, ciemne zielenie, pastelowe kolory . Najlepiej wyślijcie swoje zdjęcie/rodziny wówczas doradzę jaka kolorystyka i ustalimy styl sesji. Posiadam kilkanaście sukni ciążowych, których kolorystykę/odcienie i tak zmieniani według upodobania, otoczenia, pomysłu;-)  Bielizna: czarny komplet oraz najlepiej cielisty, najkorzystniej jeśli biustonosz będzie z usztywnianymi miseczkami oraz fiszbinami, znacznie wpływa to na kształt biustu i zdecydowanie korzystniej wygląda w sukniach !!! Dla taty też szykujemy adekwatne do stylizacji ubrania, najlepiej podstawowe kolory które będą pasowały jak czernie, szarości/błękity w koszulach, swetry.  Makijaż neutralny ale wyraźny, mocniejszy, w zdjęciach dobrze prezentują się kontury jak kreska /mocniejsze rzęsy  i zdecydowanie podkreślone kości policzkowe róże/bronzer, usta !!! jak nie pomadka/błyszczyk to dobrze nawilżone, choćby balsamem do ust. Włosy : rozpuszczone, lekkie fale lub proste z możliwością związania;-)  Możecie zabrać pierwsze buciki przygotowane dla maleństwa lub może pierwszy pluszaczek. W przypadku sesji ciążowych większość zdjęć nie jest opublikowana na stronie www, w ogóle w internecie, gdyż mają zbyt indywidualny, prywatny charakter, wręcz intymny, dlatego proszę się tego nie obawiać jak również nie ograniczać. Wiele kobiet zabiera także ładną, bieliznę, pończochy, chusty, półprzeźroczyste bluzki, szale , czy swetry otulające ale pokazujące ramiona szyję, tak by zrobić artystyczne, odważniejsze zdjęcia. W studio jest dosyć ciepło a w upalne dni wspomagamy się klimatyzacją i lub wiatrakiem, chodzimy boso , bardziej panuje domy klimat i nie ubierajcie się  grubo, gdyż temperatura sprzyja noworodkom – jest cieplutko.  Prośba do rodziców o kontakt smsem dzień przed sesją, czy wszystko w porządki i potwierdzenie przybycia. W dniu sesji płatność w wysokości 200zł.

PRZYGOTOWANIE DO SESJI NOWORODKOWEJ

Na sesję najkorzystniej umówić się do 14 dnia życia, wtedy bowiem maluszek więcej czasu jest w stanie przespać, mniej prostuje się i pręży, przez co łatwiej ułożyć maleństwo w odpowiedniej pozycji. Później jest znacznie trudniej, mniej śpi, bardziej prostuje, pręży i niestety zaczynać się mogą problemy brzuszkowe ;-(

Jak umawiamy termin: najlepiej orientacyjnie skontaktować się podając sugerowany termin porodu, a następnie w 3 dobie zadzwonić/napisać smsa, gdyż macie jasną sytuację jak się ma Wasz stan zdrowia, czy wychodzicie ze szpitala i wszystko jest OK. Po tym znajdujemy termin, tak aby wyrobić się w tych pierwszych 2 tygodniach życia maluszka. Sesje odbywają się na tygodniu,  w wyznaczonym czasie między 10.00 a 15.30. Czas trwania sesji ok 2/3 godzin. Jeśli w sesji ma uczestniczyć starsze rodzeństwo, koniecznie o tym poinformujcie, wtedy zaplanujemy w jakim czasie i na jak długo będzie towarzyszyć w studio, zależy to bowiem od wieku i zapewne temperamentu 😉

Proponuję zabrać ze sobą, poza standardową wyprawką dla niemowlaczka jak do wyjścia np. do lekarze ( z ostatnich sesji: * 4 pieluszki to za mało, lepiej weźcie min 8 , gdyż dzieciaczki niektóre w nowym miejscu częściej jedzą, a wtedy wiadomo jaki skutek;-) , kilka kompletów ubranek w tym o neutralnej kolorystyce, np: całe białe bądź inny pastelowy kolor.
Dla rodziców też takie ubrania, w czym by się Państwo widzieli na zdjęciu, np. coś z serii eleganckie ubrania dla wszystkich, albo wspólny kolor/motyw, albo wszyscy na sportowo, albo np t-shirt biały + dżinsy. Zdecydowanie gładkie kolory bez mocnych ozdób. Swetry grube wyglądające na ciepły milusiński materiał.
Dla mamusi może być biały top (posiadam białą chustę, ale czasem z własnym topem dobrze można zaaranżować ujęcie), jeśli chcieliby Państwo ujęcia skóra do skóry, z kangurowaniem maluszka tulącego się do mamy ciałka, czy torsu taty;-)
Najlepiej by dziecko już miało na sobie np. białe body !!! ( lub inny pastelowy bez nadruku kolor). Czasem bywa problem, by dziecko było rozebrane, czy też w moich ubrankach ( niektóre maleństwa bardzo potrzebują bliskiego kontaktu materiału ze skórą, nie chodzi tu o ciepło, bo w studio jest odpowiednia temperatura, ale czasem tak bywa, dlatego wtedy białe bez nadruku body spełnia dobrze taką funkcje).
Buty dla Państwa na zmianę, ponieważ fotografuje się w większości na wysokości oczu małego modela, więc wszyscy później i tak będziemy siedzieć na podłodze/ na kolanach, więc dlatego lepiej zmienić obuwie by nie siedzieć w tym co na dworze;-)
Studio jest klimatyzowane, ale też i bardzo ciepłe, bo budynek należy do węzła ciepłowniczego LPEC. Noworodki dogrzewamy i tak farelką by lepiej się czuły pozując w lekkich ubrankach, dlatego ja pracuję w lekkim t shirt, co polecam i rodzicom, by się nie zgrzać, wodę do picia ( choć karmiąc mamusie i tak bez butelki się nie ruszają;-)
Oczywiście przerwa na przytulenie, przebranie, odpoczynek przy mamie, małe jedzonko uwzględniona i wręcz wskazana, choć staramy się zmieścić w wyznaczonym czasie na sesji.
Można także zabrać jakieś inne przedmioty, rekwizyty do sesji, by zrealizować swoje pomysły, ja oczywiście dysponuję sporą gamą takich rekwizytów, ale zawsze można połączyć wspólne siły.
Posiadam czapeczki, opaski, muchy itp, całą gamę różnych rekwizytów, elementów scenografii, ale jeśli macie jakieś atrybuty pracy, jak np: prawnicy – kodeks prawa, czy lekarze – stetoskop, kucharze – książki kucharskie, czapkę, inne atrybuty pracy, pasji, to można wziąć , by jedno ujęcie zrobić tak tematycznie dla Was, oczywiście jeśli ten pomysł się spodoba Wam.
Prośba do rodziców o kontakt smsem dzień przed sesją, czy wszystko z maluszkiem w porządki i potwierdzenie przybycia. W dniu sesji płatność w wysokości 200zł.

 

PRZYGOTOWANIE DO SESJI DZIECKA i z rodzicami

(najkorzystniej od momentu nabycia umiejętności siedzenia ok 6 m  do 2 roku życia)

Sesja trwa w zależności od pakietu i postępu pracy z modelem/modelami w moim studio w Lublinie, ok półtorej godziny, maksymalnie do 3 godzin . Proponuję zabrać ze sobą kilka kompletów ubranek w tym o neutralnej kolorystyce, np. całe białe, bądź inny pastelowy kolor oraz dla rodziców podobnie, w czym by się Państwo widzieli na zdjęciu. Przykładowo coś z serii : eleganckie ubrania dla wszystkich, albo wszyscy na sportowo lub t-shirt biały + dżinsy, albo wspólny kolor/motyw ,np.  wszyscy mają coś czerwonego, albo kratę w stroju: czy koszula, czy mucha czy spódniczka, bądź panowie mają błękitne koszule a Pani białe czy różowe chodzi o spójność koloru lub akcent tego koloru co jest Wam bliski.

Najlepiej by dziecko już miało na sobie np. białe body/bluzeczkę, gładkie bez nadruków !!! ( lub inny pastelowy bez nadruku kolor), w zimniejszą porą rajstopki w jednym kolorze lub bose stópki. Pozostałe ubranka : coś ulubionego z Waszej szafy, co w miarę łatwo da się założyć na niechętnie do przebierania dzieci ( pamiętajmy, że nie zawsze udaje się przebierać dziecko stąd wyjściowa opcja neutralnego koloru, pasującego do teł i rekwizytów).

Buty dla Państwa na zmianę. Ponieważ fotografuje się w większości na wysokości oczu małego modela, więc wszyscy później i tak będziemy siedzieć na podłodze/ na kolanach, więc dlatego lepiej zmienić obuwie by nie siedzieć w tym co na dworze;-) W studio jest bardzo ciepło, dlatego ja pracuję w lekkim t shirt, co polecam i rodzicom, by się nie zgrzać. Warto pamiętać o : ulubionej zabawce, która rozweseli w trudnym momencie Państwa pociechę, szczególnie jakieś dźwiękowe się przydają w zależności od wieku, jak również smakołyki , ulubione picie(!!!) , coś co zachęci, nagrodzi za współpracę małego modela przed obiektywem, a proszę uwierzyć starym się działać szybko i skutecznie poprzez zabawę, gdyż trudno dzieciaczkom czasem wytrzymać. Dlatego ważne jest by dziecko było wyspane, najedzone i w pełni zdrowe, rodzice także.  Warto wcześniej opowiedzieć kilka razy na czym polega praca fotografa, że będziemy wykonywać pamiątkowe fotografie w studio pełnym zabawek, tak by kojarzyło nową sytuację. Oczywiście przerwa na przytulenie, odpoczynek przy mamie, małe jedzonko, czy picie uwzględniona i wręcz wskazana;-) Można także zabrać jakieś inne przedmioty, rekwizyty do sesji, by zrealizować swoje pomysły, ja oczywiście dysponuję sporą gamą takich rekwizytów, ale zawsze można połączyć wspólne siły.

Prośba do rodziców o kontakt smsem dzień przed sesją, czy wszystko w porządki i potwierdzenie przybycia. W dniu sesji płatność w wysokości 200zł.