Przygotowanie do sesji noworodkowej

Subtitle

Przygotowanie do sesji noworodkowej:

Sesje noworodkowe odbywają się w moim studio, które znajduje się w Lublinie przy ul. Biedronki 4 – dzielnica Czuby, osiedle Łęgi ( niedaleko SPA ORKANA – to biały parterowy budynek na przeciwko bloku Biedronki 5, przy węźle cieplnym LPEC, po schodkach brązowe drzwi obok dużych garażowych niebieskich, możecie parkować pod samy studio lub przy fryzjerze na przeciwko ).

Sesja trwa w zależności od pakietu i postępu sesji, pracy z modelem/modelami od 1,5godz do 3/4 godz . Oczywiście przerwa na przytulenie, przebranie, odpoczynek przy mamie, małe jedzonko uwzględniona i wręcz wskazana.

Dla noworodka – Proponuję zabrać ze sobą  standardową wyprawką dla niemowlaczka, w tym:

+8 pampersów ,

+mleczko odciągnięte w butelce, lub sztuczne,

+smoczek *,

+ gazik jałowy do oczu z solą fizjologiczna do przemycia ,

+szczoteczkę do włosów ,

+2 pieluszki tetrowe/bambusowe ( jedna pod przewijak, druga na ramię),

+swój kocyk.

*Bardzo proszę weźcie ze sobą smoczek,a nawet jeśli maleństwo wypluwa go nie przyswaja, nie używacie go w domu, to na czas sesji jest bardzo pomocny, pamiętajcie, że sytuacja w studio jest dla maluszka zupełnie obca, inna niż przytulny domek ( inne zapachy tekstury, światło, dźwięki) i tylko ramiona ukochanej mamusi. Podczas sesji to ja często usypiam Wasze maleństwo, stąd skuteczna pomoc aby było szybciej mniej boleśnie nam poszło. Nawet jeśli nie będziecie kontynuować codzienności ze smoczkiem, na sesji bardzo pomaga w uspokojeniu maleństwa, a maluszek nie uzależni się po tak krótkim czasie jego używania.

Dla rodziców – proponuję zabrać takie ubrania, w czym by się Państwo widzieli na zdjęciu, zdecydowanie gładkie tkaniny, delikatne kolory, bez napisów, metek, wielkich z Logo, emblematów, rysunków. Szczególnie polecam miłe w dotyku tkaniny, pastelowe/jasne swetry z możliwością odsłonięcia szyi i ramion u mamy. Mamusiom użyczam też piękne suknie jak do sesji ciążowych. Dla taty koszula biała i druga- ciemna, z długim rękawem, z możliwością podwinięcia mankietów będzie super.

Rodzeństwo na sesji *** – takie ujęcia są cudowne, ale też w zależności od wieku rodzeństwa dosyć trudne do wykonania. Dlatego zaczynamy zdjęcia od wspólnych, dla całej rodziny, następnie odbywają się bezpieczne ujęcia starszego z młodszym rodzeństwem, czasem solo dla starszego. Po wykonaniu takich kadrów, tatuś lub niania opuszczają zwykle studio by udać się na spacer, do babci , czy przedszkola lub powrót do domu, a ja z mamusię spokojnie dokańczam bajeczne kadry solo Waszego maleństwa.

Ponieważ fotografuję maleństwa w większości na wysokości oczu małego modela, ujęcia z rekwizytami, solo – odbywają się na podłodze. W związku z tym najlepiej będziemy się czuli jak w domu, po prostu w skarpetkach 😉 W studio panuje zdecydowanie luźna, domowa atmosfera , przy dobrych dźwiękach , w cieple, ciszy i spokoju, tak abyście dobrze i swobodnie się czuli podczas tak ważnego momentu i często pierwszego wyjścia z dzieckiem.

Studio jest klimatyzowane, aczkolwiek podczas sesji noworodkowych nie używamy klimatyzacji, a częściej punktowego ciepła farelki, przy okazji idealnie szumiącej. Temperatura jest dostosowana dla maleństwa pozującego często w lekkich tkaninach, owijkach, z gołym brzuszkiem. Studio samo w sobie jest bardzo ciepłe, gdyż budynek sąsiaduje z węzłem ciepłowniczym. Dlatego też pracuję w lekkim t-shirt, co polecam i rodzicom, by czuć się komfortowo przy takiej temperaturze.

Sesje noworodkowe mogą odbywać się tylko raz w ciągu jednego dnia. Przed sesją studio jest starannie porządkowane i dezynfekowane. Wówczas pomieszczenie jest do dyspozycji umówionych wcześniej klientów, na konkretną godzinę.

Posiadam do dyspozycji swoje: suknie dla mamy, ubranka dla noworodków do ok 4/5 kg, , opaski, wianuszki, owijki , kocyki,  czapeczki, itp, całą gamę różnych rekwizytów, ręcznie robione mikro mebelki, skrzyneczki, koszyczki, leżaczkami, foteliki, zdobne naczynia, kwiaty, skarby natury. Efekty najlepiej widać w moim portfolio.

Prośba do rodziców o kontakt SMSem (508 372 079) przed i w dniu sesji z potwierdzeniem, czy wszystko z maluszkiem w porządku i widzimy się według planu.

Płatności – W dniu sesji płatność w kwocie 400zł, po uprzedniej rezerwacja terminu i przedpłacie w wysokości 200zł. W ciągu 15 dni roboczych otrzymujecie na maila linka ze zdjęciami do wyboru. Po odesłaniu numerków, w ciągu kolejnych 3 tygodni otrzymacie pliki w wersji elektronicznej obrobionych, gotowych zdjęć oraz informacje kiedy możecie odebrać piękne zdjęcia w wersji papierowej w studio. Jeśli dobierzecie dodatkowe kadry poza pakietem, płatność po wysłaniu numerów plików.