Przygotowanie do sesji świątecznej

PRZYGOTOWANIE DO MINI SESJI ŚWIĄTECZNYCH PORTRETOWYCH’20

Aktualnie przygotowałam dla Was dwie stylizacje:
______________________________________________________________________________

Sceneria nr 1. Nurt boho w drewnie i jasnych naturalnych barwach:

Pierwsza stylizacja będzie z udziałem naturalnego drewna w postaci ścianki oraz desek podłogowych w połączeniu z żywa choiną, stroikami ze sznurka, naturalnych komponentów ręcznie robionych i rzeźbionych, drewniane narty, stare sanki większe dla starszych dzieci i rodzeństwa oraz mniejsze skrzynkowe dla najmłodszych  dzieci. Scenka przeznaczona jest głównie dla dzieci, solo jak i rodzeństw. Dzieci będą trzymały w rękach świąteczne rekwizyty. Efektem będą jasne pastelowe boho kadry świąteczne;-)

A w co się ubrać do takiej stylizacji:najlepiej polecam jasne kolory – beżowe lub białe swetry, bluzki, pasuje także modna w tym sezonie krata beżowa lub zielenie zbliżone w odcieniu choiny ( ubrania muszą być bez napisów, logo, emblematów, bohaterów bajek). Klasyczne eleganckie, ponadczasowe. jeśli dzieci lubią możemy założyć w pasujących kolorach czapki/szaliki/rękawice.

Dla dziewczynek: spódniczki sukieneczki, koronkowe, gładkie, plisowane. Białe, cieliste rajstopki, podkolanka też są spoko.

Dla chłopców koszule/swetry białe, beżowe, zielone lub wspomniana krata. Odcień spodni: brązy, beże, zielenie khaki/butelkowe, ostatecznie granatowe. Skarpetki pod kolor spodni.

Dla maluszków kilkumiesięcznych, niesiedzące dzieci – będą układane w zależności od wieku w drewnianych skrzyneczkach, sankach lub na koniku czy rowerku drewnianym.  Maluszki ubieramy podobnie w kolor biały, ecru, brązy, elegancko jak planujecie na święta. Pamiętajcie o wyprawce dziecka by nie zabrakło jedzenia, picia, pieluszek;-)

______________________________________________________________________________

Sceneria nr 2. to Klasyczna Bożonarodzeniowa elegancka sceneria:

W kolorach ponadczasowej czerwieni i/lub zieleni. Zaprojektowana nowa ścianka, z żywą choinką, ozdobami świątecznymi, do siedzenia dla rodzin będzie krzeseł fotelowe, drewniana drabinka. Dla dzieci przygotowane są fartuszki, kamizelki oraz opaski welurowe oraz matowe, które będą komponować się najlepiej na białych bluzkach z kołnierzykiem.  Polecam zabrać dla całej rodziny klasyczne białe koszule eleganckie, dla Pań czerwone lub zielone sukienki wieczorowe/wizytowe. Jeśli macie świąteczne swetry dla wszystkich też będą się dobrze komponować ale jako druga opcja.
______________________________________________________________________________

Włosy: dla dziewczynek  i mam polecam rozpuszczone włosy i loki, później dla młodszych modeli być może zrobimy warkocze lub niski kucyk. Mam do dyspozycji opaski i wstążki. Panowie – nie zapominamy zadbać o dobre fryzury i u Panów, uczesane ułożone w razie czego na miejscu włosy.
Makijaż: polecam bardzo by zadbać o dopełnienie stylizacji dobrym makijażem, koniecznie usta (jeśli dobrze Panie się czuja czerwień będzie odpowiednia 😉  , podkreślone rzęsy, kreska i kości policzkowe. Makijaż do zdjęć powinien być  widoczny, ale nie mocny. Dla mnie dobry makijaż do tego typu zdjęć będzie w naturalnych kolorach podkreślających urodę, unikamy przesadnych smokey eye.
Obuwie: Zdjęcia będą robione w kadrze portretowym, bez stóp, ewentualnie u dzieci będą stópki widoczne przy pierwszej stylizacji, polecam zatem białe/cieliste rajstopki, a dla chłopców stonowane pod kolor spodni skarpetki. W studio chodzimy raczej boso, zdecydowaniu domowy klimat tu panuje.
Bezpieczeństwo na sesji: przed sesją studio jest dezynfekowane, wietrzone, a godziny są tak ułożone abyście nie spotykali się z innymi rodzinami. Dlatego bardzo ważna jest PUNKTUALNOŚĆ na sesji.  Po przybyciu proszę o dezynfekcje rąk. Jeśli jesteście przeziębieni uprzejmie proszę o kontakt i przełożymy wtedy terminu sesji w  trosce o moje oraz Wasze bezpieczeństwo zdrowotne. Standard dzisiejszych czasów spotykamy się  bez gorączki, kaszlu, kataru i innych objawów chorobowych.
Organizacja pracy na sesji: jak wejdziecie do studia po ściągnięciu kurtek i zdezynfekowaniu rąk 😉 omawiamy Wasze stylizacje, w zależności od wieku dzieci i humorku najmłodszych dobieramy kolejność scenerii. Bardzo proszę o opowiedzenie się na jakich kadrach Wam najbardziej zależy, pt: dzieci solo, razem rodzeństwo, cała rodzina, czy rodzice sami razem, każdy z każdym? Pomyślcie jakich kadrów oczekujecie priorytetowo.  Czy rozważacie zakup większej ilości ujęć, abym zrobiła dodatkowe pomysły? Jeśli nie – wówczas otrzymacie w grudniu link do gotowych ujęć oraz informacje o odbiorze zdjęć. Natomiast jeśli zgłosicie w dniu sesji chęć zakupu większej ilości kadrów niż 6 sztuk, wówczas otrzymacie linka do samodzielnego wyboru ujęć, zanim wyślę linka do gotowej sesji.  Po sesji proszę o uregulowanie płatności gotówką lub przedpłata na konto przed dniem sesji.  Jeśli macie jakieś uwagi, prośby , to od razu , tak na początku proszę opowiedzcie o nich, abym dobrze rozplanowała kolejność pracy;-)


Nie mogę się doczekać spotkań z Wami. Oczywiście będę miała pewną bazę garderoby awaryjnej, gdyby coś bardziej pasowało z moich zbiorów. Ubrania z metkami też oczywiście nie stanowią problemu, tak abyście mogli “przymierzyć ” ja w moim studio, a nie w sklepie.

Pamiętajcie, by dużo wcześniej opowiedzieć swoim dzieciom czym jest taka sesja, ze tworzymy wspólną pamiątkę prezent dla Was i Waszych bliskich, aby poczuć ducha świąt i cieszyć się z takich chwil. To przede wszystkim wspólna zabawa. Sesje są krótsze niż standardowe ze względu na konkretny plan i określoną liczbę ujęć aby zdążyć też przed świętami;-)

Do zobaczenia . Agnieszka