Przygotowanie do sesji wisennej


PRZYGOTOWANIE DO MINI SESJI WIOSENNYCH 2021r.


Aktualnie przygotowałam dla Was dwie stylizacje:


Sceneria nr 1. PASTELOWE KADRY pierwsza stylizacja będzie z udziałem bielonego drewna w postaci ścianki oraz desek podłogowych w połączeniu z  wiosennymi dodatkami w kolorach pastelowych: błękit, róż, mięta, biały, żółty naturalnych komponentów, z udziałem bielonego naturalnego drewna. Dzieci mogą siedzieć na piennych ławeczkach, skrzynkach lub beżowym fotelu. Scenka przeznaczona jest głównie dla dzieci, solo jak i rodzeństw. Dzieci będą trzymały w rękach wiosenne rekwizyty, tak by fotografowanie odbywało się przy dobrej zabawie. Dla dziewczynek mam swoje pastelowe fartuszki, opaseczki i piękne wianuszki. Efektem będą jasne pastelowe wiosenne, świąteczne kadry 😉

Sceneria nr 2. to Klasyczna Wiosenna scenka: ścianka przedstawia drewnianą ścianę, drzwi, okiennice i kwiaty. Na tej scence, dzieci będą korzystały z drewnianych ławeczek, drabinki, rowerka, taczki, skrzynek itp. Głównym motywem jest przygotowywanie do wiosny i sadzenie wiosennych kwiatów. Na tej scenerii istnieje możliwość, aby wszyscy razem usiedli na podłodze – w tym celu prosiłabym o ubranie dla wszystkich w jednych kolorach, odcieniu. Styl luźniejszy, nie elegancki, typu koszula z długim rękawem, ale zawinięte mankiety, sukienka wiosenno-letnia dla mamy i w tym odcieniu dzieci.


A w co się ubrać do takiej stylizacji:najlepiej polecam jasne kolory – beżowe lub białe bluzeczki, sweterki, sukieneczki, bluzki, białe rajstopki lub białe skarpetki lub bose stópki 😉 Ubrania muszą być bez napisów, logo, emblematów, bohaterów bajek !!!
Dla dziewczynek: spódniczki sukieneczki, koronkowe, gładkie, plisowane, w kolorach pastelowych : róż, błękitny, waniliowy, biały, beżowy. Cieliste lub białe rajstopki, pod kolanka też są spoko.
Dla chłopców koszule/swetry białe, beżowe, niebieskie, zielone jasne. Odcień spodni: brązy, beże, zielenie khaki/butelkowe, ostatecznie granatowe. Skarpetki pod kolor spodni.
Dla maluszków niesiedzących dzieci będą układane w zależności od wieku  w drewnianych skrzyneczkach,   Maluszki ubieramy podobnie w/w  kolory.


Włosy: dla dziewczynek  i mam polecam rozpuszczone włosy i loki, później dla młodszych modeli być może zrobimy warkocze lub niski kucyk. Mam opaski i wianki. Panowie – nie zapominamy zadbać o dobre fryzury i u Panów, uczesane ułożone w razie czego na miejscu.


Makijaż: polecam bardzo by zadbać o dopełnienie stylizacji dobrym makijażem, koniecznie usta (jeśli dobrze Panie się czuja czerwień będzie odpowiednia 😉  , podkreślone rzęsy, kreska i kości policzkowe. Makijaż do zdjęć powinien być  widoczny, ale nie mocny. Dla mnie dobry makijaż do tego typu zdjęć będzie w naturalnych kolorach podkreślających urodę, unikamy przesadnych smokey eye.


Obuwie: Zdjęcia będą robione w kadrze portretowym, bez stóp, ewentualnie u dzieci będą stopki widoczne przy pierwszej stylizacji, polecam zatem białe/cieliste rajstopki, a dla chłopców stonowane pod kolor spodni skarpetki.


Bezpieczeństwo na sesji: przed sesją studio jest dezynfekowane, wietrzone, a godziny są tak ułożone abyście nie spotykali się z innymi rodzinami. Dlatego bardzo ważna jest PUNKTUALNOŚĆ na sesji.  Po przybyciu proszę o dezynfekcje rąk. Jeśli jesteście przeziębieni uprzejmie proszę o kontakt i przełożymy wtedy terminu sesji w  trosce o moje oraz Wasze bezpieczeństwo zdrowotne. Standard dzisiejszych czasów spotykamy się bez gorączki, kaszlu, kataru i innych objawów chorobowych).


Organizacja pracy na sesji: jak wejdziecie do studia (ul.Biedronki 4 Lublin) po ściągnięciu kurtek i zdezynfekowaniu rąk 😉 omawiamy Wasze stylizacje, w zależności od wieku dzieci i humorku najmłodszych dobieramy kolejność scenerii. Bardzo proszę o opowiedzenie się na jakich kadrach Wam najbardziej zależy, pt: dzieci solo, razem rodzeństwo, cała rodzina, czy rodzice sami razem, każdy z każdym? Pomyślcie jakich kadrów oczekujecie priorytetowo.  Czy rozważacie zakup większej ilości ujęć, abym zrobiła dodatkowe pomysły? Jeśli nie – wówczas otrzymacie w kwietniu link do gotowych ujęć oraz informacje o odbiorze zdjęć. Natomiast jeśli zgłosicie w dniu sesji chęć zakupu większej ilości kadrów niż 5 sztuk, wówczas otrzymacie linka do samodzielnego wyboru ujęć.  Po sesji proszę o uregulowanie płatności gotówką lub przedpłata na konto przed dniem sesji.  Jeśli macie jakieś uwagi, prośby , to od razu , tak na początku proszę opowiedzcie o nich abym dobrze rozplanowała kolejność pracy;-) Na sesji proszę o dokonanie dopłaty gotówka, gdyż nie posiadam terminala. Sesja trwa 60 minut.


Nie mogę się doczekać spotkań z Wami. Oczywiście będę miała pewną bazę garderoby awaryjnej, gdyby coś bardziej pasowało z moich zbiorów. Ubrani z metkami tez oczywiście nie stanowią problemu, tak abyście mogli” przymierzyć ‘ ja w moim studio a nie w sklepie. Tradycyjnie poleca dlatego sieciówki w których nie ma problemu ze zwrotami typu ZARA H&M, Reserved;-)

Do zobaczenia . Agnieszka