Regulamin

Drogi kliencie, skoro zdecydowałeś się na współprace ze mną, a moje zdjęcia przyciągnęły na tyle Twoją uwagę wiedz, że to często efekt wielu czynników. Moja wiedza, warsztat fotograficzny, posiadany sprzęt, pomysły, odpowiednio dobrane miejsca, pora dnia, rekwizyty, stylizacje, ale także dialog, umiejętność nauczenia , poprowadzenia moich modeli w odpowiedni sposób. Choć lubię spontaniczność i elastyczność w fotografii, jednak większość moich kroków jest zamierzona, przemyślana i oparta na wieloletnim ponad 17 letnim doświadczeniu i stale zdobywanej wiedzy u najlepszych fotografów. Proszę zapoznaj się z niniejszym regulaminem, jeśli masz wątpliwości, dopytaj przed sesją:

 1. Zawarty tutaj regulamin jest obowiązkowym dokumentem, z którym klient z którym klient ma obowiązek zapoznać się przed wykonaniem sesji zdjęciowej. Zapisanie się na sesję jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu. Nieprzeczytanie tego dokumentu nie zwalnia klienta z jego przestrzegania.
 2. Aby zająć termin na sesję, należy dokonać wpłaty zadatku rezerwacyjnego w kwocie 200zł do 2 dni od naszej rozmowy i ustaleń. Jeśli kwota nie dotrze bez uprzedzenia o opóźnieniu – zakładam, że klient rezygnuje z sesji.
 3. Obecność na sesji należy dodatkowo potwierdzić na dzień przed sesją SMSem.
 4. Płatność za wybrany pakiet odbywa się w dniu wykonania sesji – gotówką lub przelewem. Pakiet można rozszerzyć po uzgodnieniu z fotografem.
 5. Zdjęcia przekazywane są w formie cyfrowej przez system ZALAMO do pobrania oraz papierowej w formacie 15 × 23 według wybranego pakietu.
 6. Klient otrzymuje jedynie obrobione pliki. Zdjęcia są bardzo starannie obrabiane w dosyć zaawansowanym autorskim procesie w , dlatego też nie oddaję surowych plików RAW, ani JPG przed obróbką*** Nie ma możliwości otrzymania nieobrobionych ujęć.
 7. Jeśli klient w ciągu 2 miesięcy klient nie dokona wyboru zdjęć, sama decyduję o ujęciach jakie będą obrobione.
 8. Surowe zdjęcia z całego materiału są przechowywane do 2 tygodni od momentu przekazanie obrobionych plików cyfrowych, po tym czasie są usuwane.
 9. Zgodnie z prawem autorskim zakazuje się ingerencji w wygląd fotografii, np. nakładanie filtrów.
 10. Rezerwując sesję u Foto Agnieszka Kołodyńska-Jakowicka, zakłada się, że klient w pełni zgadza się i akceptuje założenia pracy fotografa, czyli sposób fotografowania, proces postprodukcji zdjęć, poczucie estetyki oraz prezentowany w portfolio styl. Nie ma możliwości reklamacji ujęć w oparciu o wymienione aspekty. Proszę o dokładne zapoznanie się z moim portfolio. Zastrzegam, że każda z sesji różni się od siebie, a zmiany te wynikają z różnych warunków plenerowych (miejsca, oświetlenia, pory dnia oraz roku), od ilości osób biorących udział w sesji, indywidualnych cech wyglądu osób fotografowanych.
 11. Udostępnianie i rozpowszechnianie zdjęć w celach zarobkowych/komercyjnych bez mojej zgody jest zakazane.
 12. Czas oczekiwania na gotowe zdjęcia to około 35 dni roboczych od wybrania i opłacenia zlecenia , w tym dodatkowych kadrów. Zastrzegam sobie prawo do wydłużenia tego terminu z powodów losowych, zdrowotnych lub np. czasu urlopowego. Jednocześnie zaznaczam, że dokładam wszelkich starań, aby zdjęcia oddać jak najszybciej to możliwe.
 13. Vochery, sesje w prezencie – mają określoną datę terminu realizacji. Po przekroczeniu tego terminu nie ma możliwości zrealizowania vouchera.
 14. Dla reportaży: Selekcja zdjęć z reportażu odbywa się w pierwotnie pod kątem technicznym, później tematycznym, finalnie dostajecie ilość kadrów dużo wyższą niż sugerowana w ofercie z uwagi na różne wielkości przyjęcia, liczbę gości, atrakcji weselnych. Zawsze staram się podchodzić do wyboru zdjęć – dosłownie jak dla siebie, by było ich dużo i z sensem, treściwie, z pobocznymi planami, opowiadającymi jak najwięcej o tym wyjątkowym dniu. Sama uczestniczę osobiście w tych reportażach, więc dobrze pamiętam relacje, przebieg zdarzeń, a przez to moje wybory są dyktowane nie tylko wiedzą fotografa, ale także emocjonalnie by pokazać to wydarzenie najlepiej jak umiem obserwować aparatem. Bardzo aktywnie fotografuję w trakcie reportażu, dlatego jest on  tak obszerny, a skrupulatna obróbka – wymagająca dużo pracy i cierpliwości. Mocniejsze ingerencje graficzne jak np “rzeźby ciała, czy twarzy” przy zdjęciach reporterskich nie są stosowane, gdyż jest to rzeczywisty obraz – reportaż. Jeśli masz uwagi, proszę zgłoś je tylko i wyłącznie przed sesjąprzed obróbką, a ja Wam je omówię co i jak . Dlatego proszę uprzednio zapoznać się z moim portfolio, by mieć świadomość jak wykonuje prace pod względem jakościowym, kolorystycznym itp.
 15. ***Zdjęcia surowe wyglądają inaczej niż te po obróbce, kolory reguluję według konkretnego zamysłu artystycznego. Moje zdjęcia są w stylu klasycznym i glamour, czasem dodaję technikę obróbki fine art. Lubię ostrzejsze oczy i mocniejsze kolory, głębie ostrości, skóra jest gładsza, zdjęcia maluje czasem jak obrazy światłem przy procesie fotografowania, niektóre plenerowe ujęcia wykonuję dodatkowo w innej technice, ale to jako dodatek artystyczny, co wyróżnia i dodaje charakteru moim pracom.